top of page
  • Obrázek autoraJosef Bátrla

Projekt: Otevřené právo

Aktualizováno: 20. 4. 2020

Spustili jsme nový projekt, který by měl pomoci lidem, kteří jsou dotčeni současnou situací.


O co se jedná a jak to funguje?

Projekt otevřené právo je aplikace na stránkách www.otevrenepravo.cz. Aplikace funguje jako "chytrý robot", který se uživatele ptá na různé otázky a podle odpovědí vyhodnotí, na co má uživatel nárok.


Poté, co uživatel zjistí, jaké podmínky splňuje, klikne na "semafor vpravo" a přesune ho to na speciální stránku, kde má bližší info, co a jak, kdy a kam podat.


Vypadá to nějak takto:Jak to vzniklo?

Extrémně vtipně. Původně jsem totiž chtěli vytvořit něco jako metavyhledávač a agregátor dat. Extrémně mě totiž vadí nevyužívání potenciálu, přičemž někdy k současné situaci vznikali fakt dobré podklady. Nicméně těch podkladů vzniká extrémně moc a tím vzniká pak informační chaoz.


Chtěl jsem tedy vytvořit poměrně složitou a ambiciózní platformu a oslovil svého kamaráda, bývalého kolegu, advokáta a programátora v jedné osobě - Martina Loučku, který si vzal na starosti technickou část věci a usměrňoval moje nápady.


Původní (poměrně ambiciozní) myšlenku jsme opustili (resp. pozastavili) 2. 4. 2020, protože jsme dostali lepší nápad:


(Jen jsem si dovolil začernit některé části, protože za ta slova bych nebyl pochválen - můžete si tam doplnit [na prd] a [štvaní])


Z nápadu jsme pak začali křesat MVP a dostali se k jednoduchému decision tree řešení, které vychází z mých zkušeností s tvorbou textových her. Jednu jsem v minulosti tvořil s Martinem Pilátem, který stojí za jádrem i současného řešení.


Všechno to mnohem lépe popisuje Martin Loučka na svém blogu.


Co bude dál?

Včera jsme vydali betu a dneska ji rozšiřujeme mezi uživatele, abychom měli co nejvíce zpětné vazby a mohli jednak dál cizelovat obsah, ale také přidávat další moduly a rozvíjet technické využití dat.


Máme před sebou různé scénáře jak současný MVP obalit a rozšířit. Vše se tedy ukáže v řádu dní, zda předmětnou platformu ještě rozšíříme o další funkce, nebo ji ještě lépe využijeme.


Poděkování

Tuhle část budu asi hodně aktualizovat. Poděkování si stoprocentně zaslouží:

Comments


bottom of page